Lup văzut pe o stradă din Borca, autoritățile au emis mesaj RO-Alert

0

Locuitorii din comuna Borca au fost avertizați astăzi, 24 iunie, după ce a fost semnalată prezența unui lup în satul Sabasa. Potrivit informațiilor transmise de ISU Neamț, animalul sălbatic a fost observat pe strada Vitoria Lipan, fiind emis un mesaj RO-Alert pentru informarea și populației. Cetățenii au fost sfătuiți să evite zona, să nu încerce să se apropie de animal și să își supravegheze copiii și animalele domestice.

Apariția lupului vine după numeroasele semnalări privind prezența urșilor în localitățile din județul Neamț, ceea ce arată că animalele sălbatice ajung tot mai des în apropierea zonelor locuite.

mostbet mostbet az mostbet mostbet az mostbet mostbet mostbet az mostbet

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.